עסקים זקוקים לסיוע בחישוב ההוצאות

גם משקי בית רבים וגם לא מעט עסקים זקוקים לסיוע בחישוב ההוצאות שלהם. אמנם ישנן שלל הוצאות בלתי נמנעות, גם לאנשים פרטיים וגם מבחינת עסקים, ולעתים גם אין מנוס מחיפוש אחרי פתרונות מימון (וכשמדובר בסכומים גדולים, מומלץ לעשות זאת באמצעות מחשבון הלוואות לעסקים) – אבל בכל מקרה כדאי תמיד לעקוב אחרי ההוצאות ולבחון אילו מהן הכרחיות ואיפה ניתן לחסוך. בפרט מומלץ לבצע את הפעולה החיונית באמצעות אפליקציות שמסייעות לנו לשלוט בהוצאות ולא לתת להן לחרוג יתר על המידה מהרצוי.


1. הממשק הכי ידידותי – Money Lover

האפליקציה Money Lover – שקיימת הן בגרסה לאנדרואיד והן בגרסה לאייפונים – מומלצת בעיקר למי שזקוק לממשקים גרפיים צבעוניים שהופכים את המעקב אחרי ההוצאות לכיפי. האפליקציה הידידותית מאוד למשתמש הזו מאפשרת מעקב גם אחרי ההכנסות (בין אם אתם עסק ובין אם משק בית פרטי) והצבת ההכנסות מול ההוצאות כדי לקבל תמונה ברורה של המצב הפיננסי שלכם, תכנון תקציב, הגדרת יעד חיסכון רצוי (למשל לקראת קנייה גדולה או טיול בחו"ל) ועוד.

2. הממשק הכי פשוט – Expense Manager

אפליקציה פשוטה מאוד וזהו גם סוד קסמה: השימוש בה אינטואיטיבי, בסופו של כל יום היא תזכיר לכם שעליכם לעדכן את הרישומים עם כל ההוצאות הכספיות שבוצעו באותו היום, בהתאם לרשימת הקטגוריות שאתם בחרתם ואם תרצו תוכלו גם לבנות תקציב חודשי שכל חריגה ממנו תוביל להתראה מידית מצד ה-Expense Manager.

כדאי לדעת ש-Expense Manager מוצעת למשתמשי אנדרואיד בלבד.

3. ממשק בעברית – התקציב שלי

שתי האפליקציות הנ"ל מחייבות שליטה (מינימלית) באנגלית כדי לתפעל אותן, ואם אתם מעדיפים חישוב הוצאות בעברית, הרי שהאפליקציה המומלצת עבורכם היא "התקציב שלי" – אפליקציה שעוקבת הן אחרי ההוצאות השוטפות ולוקחת עבורכם בחשבון גם את ההתחייבויות העתידיות.
כמו כן מאפשרת אפליקציה זו התממשקות לחשבון הבנק שלכם כדי שלא תוכלו להגיד אחר-כך שאתם במינוס (דבר שעלול להיות בעייתי במיוחד עבור עסקים, שבמצב כזה עלולים להיתקל בקושי לרכוש סחורה, לשלם לעובדים, לעמוד בהתחייבויות לרשויות המס וכו'. במידה ונוצר הכרח בקבלת הלוואה, מומלץ לעשות זאת באמצעות מחשבון הלוואות לעסקים).

4. אפליקציה מוכוונת חיסכון – פשוט לחסוך

עוד אפליקציה שמאפשרת מעקב בעברית אחרי ההוצאות וההכנסות, וכמו כן עוקבת אחרי מצב חשבון הבנק וחיובי האשראי העתידיים, והכל בהמחשה ויזואלית ברורה. בפרט מכוונת אפליקציה זו לסיוע בחיסכון, כולל הצבת יעדים והצגת הפער בין היעד לבין המצב הנוכחי (בתקווה כמובן שהוא קטן ככל האפשר).

5. לעסקים – ixpenseit

בניגוד לכל האפליקציות החינמיות הנ"ל, ixpenseit הינה אפליקציה בתשלום, והיא מתאימה בעיקר לעסקים שזקוקים למעקב מדוקדק אחרי כל הוצאה כולל כל הפרטים לגבי כל הוצאה, יצירת פילוחים לפי קטגוריות וקביעת תקציבים חודשיים לכל קטגוריה. לעסקים שבכל זאת חרגו מההוצאות גם אחרי שימוש באחת האפליקציות הנ"ל – תוכלו תמיד להעזר במחשבון הלוואות לעסקים ולמצוא פתרון מימון משתלם, ולהבא לשנות את אופן ההתנהלות.