טיפולי שיננות

המטרה העיקרית של טיפולי שיננות היא לשמור על היגיינת השיניים והפה, ולמנוע מגוון רחב של מחלות חניכיים ושיניים. טיפולי שיננות מסייעים בניקוי האבנית הקיימת על השיניים, ובכך מקדמת את הגיינת הפה ושומרת על חיוך אסתטי ונקי. כמו כן, טיפולי שיננות יכולים לכלול גם הלבנת שיניים, זאת בהתאם לבקשת המטופל. טיפולי שיננות קבועים, יכולים ללא כל ספק לעזור בשמירה על היגיינת הפה ועל שיניים בריאות, לצד מניעת מחלות רבות.

טיפולי שיננית מטפלים במגוון גורמים, ראשית בניקוי האבנית אשר מצטברת על השיניים. האבנית או בשמה השנית ״פלאק״ הינו חומר אשר מצטבר על השיניים בגלל הסתיידות רובד השיניים. מדובר בשכבה אשר מורכבת ברובה מחיידקים ושאריות מזון. חומר זה נוטה להצטבר במקומות ספציפיים אליהם קשה מאוד להגיע באמצעות צחצוח בלבד.  מומלץ לבצע טיפולי שיננית בבת ים לפחות פעמיים בשנה, זאת לפי המלצת רופא מומחה. כאמור, בהעדר טיפול נכון, אותה אבנית יכולה להצטבר ולגרום לדלקת חניכיים, נפיחות, וריח לא נעים. שנית, חלק מתפקידה של שיננית הוא לזהות האם ישנן מחלות בחלל הפה, זאת על ידי סילוק אבנית. לבסוף, השיננית משמרת את האסתטיקה של הפה, זאת על ידי סילוק אבנית וניקוי יסודי של השיניים.

כולנו מצחצחים שיניים, אך למרות זאת חלק ניכר מהאוכלוסיה סובל מבעיות חניכיים ושיניים. זאת בעקבות צחצוח לא נכון, והעדר ביקור קבוע על שיננית. טיפולי שיננית למעשה מלמדים את המטופל כיצד עליו לשמור על היגיינת הפה, ולצחצח נכון. בנוסף, ביקור קבוע אצל השיננית יכול למנוע מחלות רבות כגון עששת, דלקת חניכיים, ריח לא נעים ודימום, ועוד.

טיפולי שיננית עוזרים לשמור על סביבה אסתטית ונקייה בחלל הפה. השיננית יכולה לזהות בעיות אשר קיימות, ולהדריך את המטופל ולהפנות אותו אל הרופא המתאים ביותר. כמו כן, השיננית יודעת לאתר חורים במידה וישנם, מחלות מסוגים שונים, וכו׳.